Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vo Svidníku využívame najjednoduchší systém triedenia odpadov

Dátum: 17.05.2021
Autor: Technické služby mesta Svidník
Vo Svidníku využívame najjednoduchší systém triedenia odpadov

čo to vlastne znamená?

Ak cestujete po Slovensku a všímate si farby kontajnerov v našich mestách tak zistíte, že sú tú viaceré odlišnosti. V niektorých mestách môžete nájsť aj šedé, oranžové, červené kontajnery.

Prečo v iných mestách sú a u nás nie? Je to zlé? Nemáme možnosť triediť ako v iných mestách?

Možnosti triediť máme úplne rovnaké ako v iných mestách. V našom meste využívame model triedenia C. Teda ten najjednoduchší pre občanov. No o to náročnejší pre triediacu linku.

V čom sú rozdiely?

Základnou črtou tohto modelu je, že pre plasty, kovy a viacvrstvové obaly (tetrapak) využívame spoločnú nádobu žltej farby. Hlavnou myšlienkou je zjednodušenie triedenia pre Svidníčanov. Obsah žltých kontajnerov tak prechádza najpodrobnejším triedením. 

V niektorých mestách využívajú červené kontajnery (niekde aj šedé) na kovové obaly - plechovky od nápojov, konzervy od potravín a podobne. Oranžové kontajnery sú určené pre viacvrstvové obaly. 

Ak to už máme najjednoduchšie,  zapojme sa a začnime triediť zodpovednejšie. Ak sa chcete v triedení zdokonaliť, pozrite si naše odporúčania "do ktorej nádoby to patrí""ako môžeme lepšie triediť"

ĎAKUJEME

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.