Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Skvelé správy

Dátum: 19.06.2023
Autor: Technické služby mesta Svidník
Skvelé správy

Boli sme úspešní!

V každej práci sú výzvy, ktoré chce človek zdolať. Niektoré sú krátkodobé, niektoré sú dôležité z dlhodobého hľadiska. Práve tie dlhodobé sú omnoho náročnejšie, pretože výsledok práce príde až neskôr. 

Budova TSMS si už dlhšie obdobie vyžaduje výraznejšiu investíciu z dôvodu nie len morálneho opotrebenia no najmä z dôvodu výskytu častých porúch a vysokých nákladov na prevádzku. Keďže investícia v tomto rozsahu by nemohla byť realizovaná z vlastných zdrojov, rozhodli sme sa uchádzať o externé zdroje, ktoré nám pomôžu s celkovou obnovou budovy. Proces trval 14 mesiacov, od samotného zámeru, cez komunikáciu s projektantmi a agentúrami, ktoré pripravujú zložitú agendu. 

No dnes môžeme povedať, že z "Plánu obnovy", ktorú zastrešuje Ministerstvo dopravy sa nám podarilo získať finančné prostriedky na značnú modernizáciu našej administratívnej budovy. Ide o 740 000 Eur, ktoré využijeme na celkové zníženie energetickej náročnosti a to zateplením obvodového plášťa, strechy, miest ktoré sú v styku so zemou. Výmena zdroja tepla a samotných rozvodov + nútené vetranie a vonkajšie žalúzie. Výmena zdrojov svetla a ďalšie práce. 

Ďakujeme všetkých, ktorí sa aktívne zapojili do príprav. Ďakujeme všetkých za odborné poradenstvo. 

Aktuálne čakáme na podpísanie zmluvy, potom bude nasledovať verejné obstarávanie a ak to prebehne všetko v poriadku samotná realizácia by mohla začať už tento rok, prípadne na jar 2024. 

Po realizácii by sme následne chceli investovať do obnovy interiéru, rozvodov vody a kanalizácie a sociálnych zariadení. Tak, aby aj naša budova pôsobila ako z 21. storočia a poskytovala nie len zamestnancom ale aj občanom a zákazníkom náležitý komfort. 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.