Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Deň s TSMS úspešný!

Dátum: 06.07.2023
Autor: Technické služby mesta Svidník
Deň s TSMS úspešný!

Ďakujeme!

Druhý ročník dňa s TSMS je úspešne za nami. Hodiny príprav sa nakoniec vyplatili. Počasie nám vydržalo, nálada bola skvelá a úsmevy na detských tvárach prezrádzali, že sa im tento deň páčil. 

Prvý ročník sa niesol v znamení prekonávania slovenského rekordu v počte PET fliaš v 1100l nádobe. Podarilo sa a tento rekord stále držíme a nikto nás neprekonal. Druhý ročník bol v znamení krstu nového prírastku a to nového zberového vozidla, ktoré sme predstavili práve počas Dňa s Technickými službami mesta Svidník. Je to vozidlo značky MAN, na 18t podvozku s nadstavbou od spoločnosti FAUN, ktorá je dozdobená Petrou Vlhovou. Toto vozidlo ma výkon 290 koní a ako prvé zberové vozidlo v našej spoločnosti je vybavené automatickou prevodovkou, čo má do značnej miery uľahčiť denné používanie našim vodičom. 

Predstavili sme aj iné vozidlá a techniku, ktorou disponujeme. No dovolili sme si ukázať aj techniku po ktorej tak trocha pokukujeme. 

Bolo to najme vozidlo HAKO Multicar M29C - teda špeciálny komunálny nosič náradia, ktorý bol osadený nadstavbou TRILETY - zametač. No toto vozidlo dokáže byť vybavené ďalšími desiatkami náradí pre komunálnu sféru. Ďalej sme mali možnosť vidieť mulčovaciu kosačku od spoločnosti AS MOTOR a od spoločnosti ARIENS. Všetku túto techniku nám zapožičala spoločnosť UNIKONT Slovakia. 

Ďalej sme mali možnosť vidieť pracanta od talianskej značky PIAGGIO PORTER NP6. Malé obratné vozidlo, ktoré je predurčené aj po jazde po chodníku kvôli svojím rozmerom a celkovej hmotnosti. Toto vozidlo nám zapožičala spoločnosť TSM, s.r.o. 

Mohli ste vidieť aj traktor ZETOR 6011, ide o vôbec najstaršiu techniku v našej flotile. Má už 41 rokov a ešte pár rokov s ním počítame, aj keď aj túto techniku budeme musieť postupne omladzovať. 

Pre spestrenie náš partner Východoslovenská vodárenská spoločnosť priviezla 2 špecializované vozidlá. Jedno na vyhľadávanie porúch a druhé na čistenie kanalizácií a monitoring. Práve Mercedes Arcos s nadstavbou CAK bolo najdrahšie vozidlo, ktoré sme mali možnosť počas tohto dňa vidieť. Jeho cena je niečo okolo 300 000 Eur a deti sa z neho veľmi tešili. 

Na podujatí nás vzdelávala spoločnosť ENVIPAK, ktorá je našou partnerskou OZV - a práve táto spoločnosť financuje triedený zber v našom meste. Čím lepšie triedime, tým viac peňazí od OZV na jeho dofinancovanie príde pre nás a o to menej musíme platiť za skládkovanie. Ako triediť, kompostovať nám predviedli partneri z firmy JRK Slovensko. Organizácia, ktorá na Slovensku prináša inovatívne spôsoby podpory triedenia odpadov, kompostovania a ďalších vecí z oblasti odpadového hospodárstva. 

Program ďalej doplnilo úžasné kynologické vystúpenie, ale aj vystúpenia ľudových súborov, ktoré nám zaspievali, zahrali a zatancovali. Zábavné hry pripravili kolegovia z CVČ vo Svidníku a tak sa bolo na čo pozerať počas celého 4 hodinového programu. 

Touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým partnerom, že podporili túto akciu, ktorá odštartovala letné prázdniny. Spoločnosti REDOX, UNIKONT Slovakia, TSM úžitkové vozidlá, Elkoplast, Východoslovenská vodárenská spoločnosť, ĎAKUJEME.  Obrovské poďakovanie patrí aj spoločnosti MARTEX EU, Kaufland, CVČ Svidník, Červenému krížu - územný spolok Svidník. Ďakujeme aj spoločnosti LOKAL a spoločnosti TOPA SPORT. Ďakujem patrí aj mestu Svidník za podporu a spoluorganizovanie tohto podujatia. 

Všetky spoločnosti nás podporili či už vecne, svojou účasťou, alebo pomocou s organizáciou. 

A nakoniec, ale nie v poslednom rade patrí obrovské poďakovanie kolegom s TSMS bez ktorých by to proste nešlo. ĎAKUJEM!

fotky budeme postupne prídávať :D

Ešte nám ostali výhry z tomboly, ktoré neboli prevzaté.

Ak máte číslo lístku :

00021

00194

00317

00506

 

Kontaktujte nás na info@tsms.sk aby sme si dohodli odovzdanie cien .

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.