Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obnova futbalového ihriska

GALÉRIA
Dátum: 22.08.2023
Autor: Technické služby mesta Svidník
Obnova futbalového ihriska

pomaličky finišujeme

Starostlivosť o trávnik nie je iba kosenie a polievanie. Mnohí to vedia, no starostlivosť o športový trávnik s vysokou záťažou je o to náročnejší. Už pred dvoma rokmi sme po konzultácii s odborníkmi pristúpili k zásadným rozhodnutiam s cieľom vylepšiť podmienky pre rast trávy. 

Prvým krokom bolo zakúpenie vertikutátora, bez ktorého je starostlivosť o trávnik v podstate nemožná. Druhým krokom bolo aplikovanie topdressingu s cieľom vylepšiť pôdne zloženie. 

Keďže posledné desaťročie je zima nevyrovnaná a je veľa zrážok nad bodom mrazu, trávnik má problém regenerovať a v jarnom období je to vidieť. Korene sú zakorenené plytko a vlaha sa nedostáva ku koreňom. Preto "naštartovať" trávnik pred začiatkom jarnej časti súťaže je v našich podmienkach v podstate nemožné. 

Rozhodli sme sa však minimalizovať riziko poškodzovania a pristúpili sme k celkovej regenerácii trávnika. Začalo to kosbou, potom vertikutáciou. Následne sme pristúpili k hĺbkovej airifikácii a topdressingu. Po tejto tortúre sme sa rozhodli pre dosev trávy pomocou bezorebnej sejačky. No a aby sme si všetky semená trávy "nepovysávali" pri klasickej kosbe prišli na rad robotické kosačky. V našom prípade Pali a Milan (mená robotických kosačiek). Je to veľmi zaujímavý pohľad a zároveň test kam by sme mohli smerovať ďalšie investície. 

Pevne verím, že najbližší zápas na domácej pôde už bude na kvalitnom trávniku a dopomôže tak k dobrým výkonom našich futbalistov. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.