Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Letné grilovačky a odpady z nich

VIDEO
Dátum: 28.06.2024
Autor: Technické služby mesta Svidník
Letné grilovačky a odpady z nich

zodpovedne a jednoducho 

K letu  neodmysliteľne patrí aj grilovanie rôznych dobrôt a pochúťok. Ide o čas, kedy sa stretávame s rodinou, priateľmi a pripravujeme rôzne jedná na grile. Je jedno či to pripravujeme na uhlí, plyne, elektrickom grile. Pri každom grilovaní nám vznikajú rôzne odpady. A samozrejme aj ako pri bežnom fungovaní aj pri grilovačke by sme mali myslieť na to, ako s odpadom správne naložiť. Teda vyhnime sa jednému spoločnému vrecu! Aj odpad z grilovačiek sa dá efektívne a jednoducho vytriediť. 

Hliníkové tácky a alobal - žltá nádoba alebo vrece - aj keď sú jemne znečistené patria do triedeného zberu.

Jednorazový papierový riad - ak sú nasiaknuté masťou čo často sú, patria do zmesového odpadu. Ideálne je úplne sa im vyhnúť a použiť štandardný keramický riad, alebo kempinkové súpravy.

Sklenené obaly od omáčok, kečupu, horčice - to je jednoduché, patria do zelenej nádoby alebo vreca. Stačí aby boli prázdne. 

Plastové obaly od omáčok, kečupu, vákuové obaly od klobás, vaničky od mäsa - patria do žltej nádoby alebo vreca.

Nedojedené zvyšky - vždy pripravujte iba toľko jedla, koľko ste schopní zjesť, pripravujte ho postupne, aby sme neplytvali jedlom. Ak už zvyšky vzniknú je možné ich vytriediť do hnedej nádoby. Rastlinné zvyšky je možné vhodiť aj do kompostéra. 

Prajeme všetkým dobrú chuť, nepripálené klobásky a zodpovednosť pri narábaní s odpadom. 

 

Krásne leto!

Video