Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Realizácia stojiska na D. Millyho

Vyriešený
Prijatá: 10.03.2021
Zodpovedaná: 11.03.2021
Autor: Anonym
Zodpovedal: Technické služby mesta Svidník

Otázka:

Dobrý deň,
chcel by som sa informovať, či na ulici Dezidera Millyho pri 6-bytovej jednotke plánuje mesto realizáciu kontajnerových stojísk? Keďže už nie sú k dispozícii veľkokapacitné kontajnery, občania tzv. "nižného Svidníka" si tu zriadili zberný dvor, zvážajú odpad všetkého druhu (starý nábytok, televízory, sklo...) a vzniká tu neporiadok. Pokiaľ nemá mesto v pláne realizovať stojisko, tak by bolo vhodné umiestniť nádoby na recyklovaný odpad k bývalej materskej škole, kde bol predtým veľkokapacitný kontajner.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.


Odpoveď:

Prajem pekný deň. 

S výstavbou kontajnerových stojísk sa začne v najhustejšie obývaných častiach mesta. Plánuje sa začať na ulici Duklianskej.

V KBV Nižný Svidník je zavedený tzv. vrecový zber. Aj keby sa mohlo zdať, že doplnenie kontajnerov na určité miesto by vyriešilo problém, nie je tomu úplne tak. 

Reálna prax z viacerých miest, aj naša prax ukazuje, že po doplnení kontajnerov sa situácia ešte zhorší, pretože občania začnú upúšťať od vrecového zberu a odpad budú umiestňovať ku kontajnerom, (nie len ten, čo im nevojde do vreca, ale celé vrece).

Táto situácia ma mrzí, konzultujeme to s poslancami, s odborníkmi na danú problematiku a hľadáme optimálne riešenie. 

Snažíme sa inštruovať ľudí, že triedené zložky je možné odovzdať kedykoľvek počas otváracej doby na zbernom dvore.

Kontajner na papier sme dnes mimo harmonogram vyprázdnili, robíme čo je v našich silách. 

Ďakujem za pochopenie

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.